"Nagy tüntetést" szerveztek a Várbazárnál, ami később áttelepült az Országház elé. Nosza, lássuk ég-e majd ez is... a füst látszódna messziről is. Irány a Vár. Este nyolc körül híre sincs a tömegnek. Hagytam az egészet, inkább tekertem egy jót. Várból Naphegyen át Citadella, majd Hegyalja úton Sashegy Fátra-térrel.
Ezt követve Farkasrét, és föl a Széchenyi-hegyre. Innen át a Jánoshegy nem nagy szintbéli kitérő.
A Budakeszi-utat el akartam kerülni, éjszaka kevésbé látszódnak a kátyúk, hatvannal nem jó végigrongyolni rajtuk. Így ereszkedés a Tündérhegyi úton, és akkor már a Tündér sziklára fel. A Hold majd' teli és úgy delelt, a tiszta mennybolt alatt jó látási viszonyok.
Innentől ereszkedés visszafelé.
Kis kitérő a Parlamenthez, fél tizenegy után már csak egy baráti társaság búcsúzkodott. Ekkora vehemenciával még hangulatot kelteni is csak alig lehet.
34,11 km ↗1023 m ↘ 655 m
24,73 km ↗431 m ↘798 m
Összesen 58,84 km, 1454 m fel és le. (Bár a térkép már nem korlátozza az útvonalpontok számát 20 körül, hetvenhét pont után szétesett így most megint két részletbe bontottam.)
Talán eddig ez az útvonal volt az, amin már lehet sejteni hogyan fűzhető föl az összes budai hegy egy csokorba, kitekintéssel a Pilis felé.
Vár-Naphegy-Citadella-Sashegy-Farkasrét, eddig adja magát.
Itt a déli végek felé lehetne kitérőt tenni, Máriamakktól visszafordulva Csillebérc-Magasút-Széchenyihegy,
ahonnan a Jánoshegy és a Tündérhegy volna a folytatás.
Svábhegyen keresztül Istenhegy-Kissvábhegy-Orbánhegy-Mártonhegy, onnan Németvölgyből Vérmező, majd Diós-árok, vissza Kútvögy, újra fel Szépilonánál, Kuruclesen át Hárshegy, utána Szépjuhászné és kitérő remetére.
Ördögárkon vissza, a Nyéki-hegy után a törökvészi rész, a Hármashatárheggyel lezárva.
Utána vagy Csúcshegyen át lehet menni tova Üröm felé, vagy Tökhegyen át Solymárra.
Egynapos túrában végigjárni éppoly nagy vállalkozás volna, mint bejárni mind a három-négy pilisi Vaskaput.